Wskazówki, jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka podwójnegoKiedy masz podwójne łóżko do wypełnienia, pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rozmiaru łóżka. Ale skąd wiesz, który rozmiar podwójnego łóżka jest najlepszy dla Twojej przestrzeni? A co jeśli masz skośne sufity lub pokój o dziwnym kształcie? Jest wiele rzeczy do przemyślenia przy wyborze odpowiedniego rozmiaru podwójnego łóżka i może to być trudne. Na szczęście mamy kilka wskazówek, które pomogą uczynić Twoją decyzję znacznie łatwiejszą. Główne względy przy wyborze właściwego rozmiaru podwójnego łóżka to wysokość sufitu, przestrzeń na podłodze, kształt i okna. Wszystkie te czynniki wpływają na to, jak duże łóżko małżeńskie 180/200 możesz zmieścić w swoim pokoju. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, jaki rozmiar jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego domu, oto nasze najlepsze sześć wskazówek, jak wybrać odpowiedni rozmiar podwójnego łóżka:

Zdecyduj ile masz miejsca na podłodze

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego rozmiaru podwójnego łóżka jest rozważenie, ile masz miejsca na podłodze. To, ile masz miejsca na podłodze, wpłynie na to, jaki rozmiar łóżka możesz zmieścić w pokoju. Ważne jest, aby rozważyć przestrzeń podłogową przed wyborem rozmiaru łóżka. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wybierzesz łóżko, które będzie pasowało do Twojej przestrzeni. Jeśli potrzebujesz pomocy w mierzeniu przestrzeni podłogowej, oto kilka wskazówek:

 • Po pierwsze, zmierz szerokość i długość swojej przestrzeni.
 • Następnie oblicz ilość miejsca, jaką masz na osobę.
 • Wreszcie, oblicz, ile miejsca potrzebujesz na chodzenie.

Zmierz wysokość sufitu

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia przy wyborze odpowiedniego rozmiaru podwójnego łóżka jest wysokość sufitu. Wysokość sufitu określi wysokość Twojego łóżka. Im wyższy sufit, tym wyższe może być łóżko. W przeciwnym razie Twoje łóżko może być zbyt krótkie i wyglądać trochę nie na miejscu. Aby zmierzyć wysokość sufitu, można użyć taśmy mierniczej lub drabiny. Po zmierzeniu wysokości sufitu, możesz użyć kalkulatora wysokości łóżka, aby określić właściwą wysokość łóżka dla Twojego pokoju: Teraz, gdy wiesz, jak zmierzyć wysokość sufitu, oto kilka wskazówek, jak wykorzystać ten pomiar w poszukiwaniu łóżka:

 • Pamiętaj, że chcesz, aby Twoje łóżko wyglądało proporcjonalnie do reszty Twojego pokoju.
 • Jeśli Twój sufit jest niższy niż 8 stóp, będziesz chciał wybrać łóżko o niskim profilu.
 • Jeśli masz wysokie sufity, możesz wybrać wyższe łóżko.
 • Jeśli masz nietypową wysokość sufitu, możesz wybrać łóżko z regulowaną wysokością.

Sprawdź szerokość swoich okien

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia przy wyborze odpowiedniego rozmiaru podwójnego łóżka jest szerokość twoich okien. Szerokość Twoich okien określi szerokość Twojego łóżka. Aby zmierzyć szerokość swoich okien, możesz użyć taśmy mierniczej lub linijki. Teraz, gdy już wiesz, jak zmierzyć szerokość swoich okien, oto kilka wskazówek, jak wykorzystać ten pomiar w swoim poszukiwaniu łóżka:

 • Pamiętaj, że im szersze są Twoje okna, tym szersze może być Twoje łóżko.
 • Jeśli Twoje okna są wąskie, powinieneś wybrać łóżko, które jest wąskiej szerokości.
 • Jeśli twoje okna są szerokie, powinieneś wybrać łóżko, które jest szerokie.

Sprawdź opcje rozmiaru swojego łóżka

Wreszcie, będziesz chciał sprawdzić swoje opcje rozmiaru łóżka. Możesz określić swoje opcje rozmiaru łóżka, mierząc swoją przestrzeń i wybierając łóżko, które będzie pasowało do tej przestrzeni. Na szczęście jest to łatwe do zrobienia z taśmą mierniczą lub linijką. Aby zmierzyć swoją przestrzeń, oto kilka wskazówek:

 • Po pierwsze, zmierz szerokość i długość swojej przestrzeni.
 • Następnie oblicz, ile miejsca masz na jedną osobę.
 • Na koniec ustal, ile miejsca potrzebujesz do chodzenia.

 

Autor